Ökodisain igapäevaelus

TalveAkadeemial 2008 oli ühe grupitöö eesmärgiks tutvustada ökodisaini põhimõtteid ja lähenemisviise ning teadvustada võimalust, et alati ei peagi ostma midagi uut, selleks et saada endale midagi stiilset, isikupärast ja vajalikku. Kitsamaks eesmärgiks oli valmis meisterdada olemasolevast toorainest riiul(id).

Grupitöö lähteülesandena oli teada ruumi suurus ning otstarve, milleks riiuleid vaja on. Riiulite meisterdamise toormaterjal (arvuti klaviatuurid, vanad toolid, õmblusmasina kasti kaaned, traat, raamatud jms) pärines Cleanawayst ning Uuskasutuskeskusest. Tööriistadena oli kasutada tikksaag, akutrellid, nuga ja hulgaliselt kinnitusvahendeid. Grupitöö käigus õpiti esmapilgul kasutule materjalile leidma uut otstarvet ning selle saavutamiseks kasutati erinevaid töövõtteid.Grupitöö lõpetati ökodisaini üldpõhimõtete ning erinevate ökodisaini näidete tutvustamisega.

Lõpptulemusena valmisid kolm riiulit:
TA08_kolmodeKolm õde – omavahel ühendatav peamiselt vanadest toolidest valmistatud riiul. Lisaks valmis ka raamatutest peidupaik, mis mahutab kaks karastusjoogi purki – esmaabi raamat.

TA08 grupitöös valminud riiul 69 69 – kahest toolist ning pliidiplaadist koosnev riiul.

TA08 grupitöös valminud piimariiul Ratastega piimariiul – kergesti liigutatav Singeri õmblusmasina kastidest koosnev riiul, mis sobib näiteks CD hoiustamiseks või asjade transpordiks.

Valminud riiulid anti üle MTV Eestile, kus riiulid leidsid endale kasutuse.

Grupitöös osalesid: Priit Jõe, Milena Naar, Kristina Kasatkin, Julia Shilina, Kristjan Indus, Vivika Väizene, Karin Robam, Helen Jors, Ann Rosenthal, Piret Toonpere.

Juhendaja: Raivo Raidvee, Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuriüliõpilane ning MTV Eesti ruumide keskkonnasõbraliku sisekujunduse üks autoritest.

Related Posts with Thumbnails

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>