Lambipirnist helklev vaas

tisain: pirnvaas ajakirjas
Novaat, selline lugu ilmus uue naisteajakirja Anne&Stiil “tee ise” rubriigis. No päris ilusasti kukkus välja. Lallala. Mina olen rahul. Järgmise kuu pilt ja õpetus on kah juba valmis ning toimetusse ära saadetud. No ses mõttes ikka hea utsitus. Muidu ei viitsiks fotokat väga välja võtta, veel vähem enne klõpsutamist natuke mõtelda, et mida ja kuda.

Lisa: Tee ise lambipirnist helklev vaas

Modernses kodus ei pruugi klassikalist läbipõlenud pirni ehk hõõglampi leidudagi, aga heal naabritädil on kindlasti midagi alles, küsi julgelt. Vaasi valmistamiseks läheb lisaks lambipirnile vaja näpitsaid ja kruvikeerajat, kaitseprille ja kindaid, kaunistuseks lilleõit. Kindlasti ei tohi kasutada säästupirni, sel on elavhõbe sees, mis võib mööda põrandat laiali joosta.

Tee nii: pirni otsas asuv metallist kontakt ehk jublakas keera näpitsatega küljest. Seejärel eemaldada must klaasitaoline isolatsioon. Ettevaatlikkus ei tee paha, sest sealt tekivad teravad killud. Kui kõik see kraam on teelt koristatud, tuleb sisemine klaastoru puruks lüüa. Selleks võib kasutada kruvikeerajat või sukavarrast. Toksimisel ei maksa väga rabistada, võib varda kogu pirnist läbi lüüa. Natuke pirni sees ringi sobrada ja klaasipuru ning traadijupid välja kallata, vaas ongi põhimõtteliselt valmis. Kui juhtub olema pirnikujuline pirn, siis paraja sortsu veega seisab vaasike ise püsti nagu jonnipunn. Lilled tahavad ju ka vahel puhata, mängida ja kiikuda. Õunakujulise pirni puhul tuleb mingi tugi abiks mõelda. Kas liimida jalakesed tagumiku alla, teha puust, savist või muust käepärasest alus või kogu kupatus hoopis lae poole riputada. Lilleke sisse ja ongi iludus valmis.

Related Posts with Thumbnails

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>