Põhja(la), igatahes!

Põhjala jõulud
Ilm jahe ja sellega sobivalt on keset linna Põhjala Jõulud kolinud. Sinna aktiivselt kiirgava aga mittetöötava koleristi alla. Kui ma jalad alla võtan ning käed taskutest kätte saan, siis lähen ka sinna mingit töötuba korraldama. Ehk. Kolmapäeval-neljapäeval, tõenäoliselt. Lehvitage kaamerasse.

Kesklinna Valitsuse ja Valgusfestivali koostöös valmiv üritus tähistab talvise pööripäeva aega ja on samas 10.Valgusfestivali eelürituseks. Põhjala Jõulud on loov ja fantaasiarohke sündmus, kus linnarahvas saab oma jõuluaega vaheldusrikkamaks muuta läbi muistse põhjarahva põnevate elutavade ja talvise pööripäeva aja kommete tundmaõppimise . Kodades saab päeva jooksul proovida erinevaid vanade jõulutavadega seotud toimetamisi, mille käigus avaneb võimalus ka ise leidlikke, lihtsaid ja säästlikke jõulukinke meisterdada . Õhtutundidel saab lõkketule ümber kuulata lugusid ja legende, ehedat rahvamuusikat ning mängida vanu jõulumänge.

Ürituse üheks eesmärgiks on rahvakalendri tähtpäevade sisu avamine ja taasmõtestamine tänapäeva linnainimestele, kellele see on üheks võimaluseks leida sidet oma “juurtega” ja seeläbi ka loodusega. Loodusrahvastelt võetakse eeskuju säästlikus materjalikasutuses ja lugupidavas suhtlemises loodusega. See kajastub ka põhjalaga seotud loomade – visade ja truude kelgukoerte ning vastupidavate ja vähenõudlike kitsekeste kaasamises eheda põhjala küla meeleolu loomisesse.

Vaata ka: laanesluusijakoda.blogspot.com

Related Posts with Thumbnails

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>