Hakkame siis jalgratast leiutama

Ükspäev oli tarvis kolu vedada. Ja vedasin siis. Rattaga. Et säästlik ja mis see rattasõit pidi olema. Noh, panin kolu pakiraamile ja kummidega kinni. Ei olnud liiga mugav. Mu kolu kõikus ja kriksus seal, arvasin, et käin kõigega kummuli, aga kohale ma siiski sain. No aga peaks ju olema mõnusamaid veloveo mooduseid. Kopenhaagenis nad seda juba oskavad. Seal on spetsiaalsed nimed kohe erinevatel kaubaveoratastel: Long John, Short John, Christiania Bike, Sorte Jernhest, Nihola, Trio, Kangaroo. Novot. Aga kui reaalselt mõelda, siis mis oleks lihtsaim moodus kondijõuga raamaturiiulit vedada?

Selline Taga ratas/käru oleks ju eriti uhke titade vedamiseks. A eks ta maksab ka ilmselt parasjagu. Ja titat pole ka kuskilt nagu võtta. Noorele emale.

Ostukäru ratta külge installimine on küll oluliselt odavam võimalus. Ja ratas peaks ise püsti ka seisma. Siis saab aga maha hüpata ja kolu korvi kuhjata, kuigi väga kihutada ma sellise asjaga ei julgeks. Sobilik aeglasele geoloogile. Juhend.

Teise võimalus kärust ratas ehitada pakub Designboom. Täiesti jabur. Ja kolu siia enam ei maha kah. Disainifriigile.

Aga kolu võib panna ka selja taha. India stiilis. Sellisel rattal tulevad ülekanded kole pikad ja (sujuva) käiguvahetuse võib vist ära unustada. Eriti kõva kunn kes sellise koolibussi Mustamäelt Nõmmele veaks.

Üks mees jagab seda kuidas ta tavalisest rattast veokat teeb. See siis peaks olema see Pika Johni tüüpi ratas, mida Taanis on juba mingine 70 aastat kasutatud. Ma ei kujuta ette kuidas sellega sõita oleks. Nagu päris veokaga äkki. Pööramisi peab planeerima, aga kole uhke on ka.

Olemasoleva ratta täiendamiseks on ilmselt kõikse lihtsm teha üks järelkäru ehk treiler. Sellele mahub juba pool elu. Kui peaks aega üle ja juppe ette jääma, siis kevadeks võiks mingise käru kokku keerata ju küll. Seni ehk saab ikka autot ka laenata.

Related Posts with Thumbnails

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>